FOTO | Eliminările lui Teixeira și Geraldo au declanșat infernul la Ploiești. Fanii Petrolului le-au cerut jucătorilor să iasă de pe teren

O seară incendiară la Ploiești, acolo unde s-a disputat partida dintre Petrolul și CFR Cluj. Spre finalul partidei, în momentul în care scorul era 1-1, Felipe Teixeira a primit al doilea cartonaș galben după o fază în care a executat o lovitură liberă pentru echipa sa fără să aștepte fluierul centralului Sebastian Colțescu.

Portughezul s-a enervat și a vrut să se îndrepte spre centralul partidei pentru a cere socoteală acestuia, însă coechipierii au reușit să îl oprească și să îl scoată de pe teren. În momentul în care a trecut pe lângă arbitrul de rezervă, s-a dezbrăcat de tricou și i l-a oferit acestuia pentru a intra pe teren în locul său.

După doar patru minute, spiritele s-au încins din nou, de această dată după ce Geraldo a primit al doilea galben, fiind eliminat și trimis în afara terenului pentru un henț. În acel moment, fanii ploieștenilor au explodat pur și simplu și au cerut echipei să iasă de pe teren, scandând și clasicul: „Hoții! Hoții!”.

După câteva minute de întrerupere, jocul s-a reluat, iar în final CFR-ul s-a impus cu scorul de 2-1.

Sursa Foto: captură Look TV

Publicat: 31 08. 2014, 23:00
Actualizat: 31 08. 2014, 23:01