FOTO | Ei au reprezentat galeria CFR-ului la meciul cu Steaua! Reacția fanilor Stelei în momentul în care suporterii clujenii au început să-și susțină favoriții

CFR Cluj nu a avut parte de o galerie numeroasă la meciul cu Steaua. De fapt, doar doi suporteri ai clujenilor au făcut deplasarea la București pentru a asista pe viu la meciul de pe Arena Națională.

Titus Trif a călătorit timp de 11 ore împreună cu mama sa pentru a fi alături de echipa favorită. Când au ajuns la București, suporterii ardeleni au aflat că gazdele nu au pus în vânzare bilete pentru sectorul dedicat oaspeților. Fanii clujeni au găsit însă repede soluția: au cumpărat bilete în tribună și i-au rugat pe jandarmi să le permită accesul în peluza oaspeților, fapt care s-a și întâmplat. Cei doi suporteri clujeni au primit aplauze din partea fanilor steliști în momentul în care au început să-și susțină favoriții.

Steaua – CFR Cluj, meci disputat în etapa a treia a Ligii 1, s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Tiago Lopes a deschis scorul în minutul 16, iar Tudorie a egalat în minutul 57.

Publicat: 27 07. 2015, 14:10
Actualizat: 27 07. 2015, 14:22