FOTO | Doar trei minute a stat pe teren Olimpiu Moruțan! Mijlocașul a primit roșu direct în urma unei intervenții criminale asupra lui Marius Constantin

Olimpiu Moruțan a reușit contraperformanța de a petrece doar trei minute pe teren, în partida pe care FCSB a disputat-o la Pitești împotriva lui Gaz Metan. Mijlocașul trasferat în vară de la FC Botoșani l-a schimbat pe Mihai Roman I, în minutul 65, și a fost eliminat trei minute mai târziu.

În minutul 68 al partidei și într-un moment în care FCSB conducea cu 2-1, Dennis Man s-a avântat spre poarta lui Gaz Metan, a făcut „slalom” prin apărarea adversă și a pasat bine în partea stângă a careului, acolo unde Moruțan era liber. Totuși, mijlocașul a luat două decizii greșite în aceeași fază.

Moruțan a driblat un adversar, deși avea poziție de șut, dar a scăpat mingea de sub control în interiorul careului. Deși nu mai avea nicio șansă de a controla balonul, mijlocașul a întins piciorul și l-a călcat pe gleznă pe veteranul Marius Constantin.

Ovidiu Hațegan nu a stat pe gânduri și i-a arătat cartonașul roșu lui Olimpiu Moruțan, în minutul 68.

Publicat: 02 12. 2018, 21:45
Actualizat: 02 12. 2018, 21:46