FOTO | Cum arată Țucudean după contactul cu Vinicius, la care campioana a cerut „roșu” direct. Atacantul a făcut totul public pe rețelele de socializare

George Țucudean, golgheterul campioanei Viitorul, s-a ales cu buza spartă și cu un semn destul de urât după duelul din finalul primei reprize de la Ovidiu, cu Paulo Vinicius, în meciul cu CFR Cluj (1-0). Atacantul s-a pozat și a postat fotografia pe contul său de Instagram, la care a atașat și un mesaj.

În finalul primei părți a meciului de la Ovidiu, în minutul 41, Țucudean a scăpat spre poarta lui Arlauskis, fiind lansat bine de Eric. Atacantul de 26 de ani a trecut mingea pe lângă Vinicius și părea că îl va depăși în viteză, însă fundașul central de la CFR a avut o intervenție urâtă, în urma căreia Țucudean a avut nevoie de îngrijiri.

Țucudean a primit îngrijiri medicale, deoarece sângera în urma contactului, dar a putut continua meciul de la Ovidiu. Eric a marcat din lovitura liberă rezultată în urma contactului. Atacantul a postat o fotografie pe contul său de Instagram pentru a arăta cât de violent a fost contactul cu Vinicius. Țucudean apare cu fața umflată și buza spartă.

„After the battle (n.r. – după război)”, a scris Țucudean, pe fotografie.

Publicat: 22 10. 2017, 10:29
Actualizat: 22 10. 2017, 10:30