FOTO | CSU Craiova s-a chinuit cu „lanterna roșie” a Ligii 2. Herghelegiu a adus victoria în ultimul minut contra Caransebeșului

După ce a înregistrat un bilanț pozitiv în amicalele din Antalya, CS Universitatea și-a programat și un meci de verificare în țară, stabilit în penultima clipă și programat în afara Craiovei. Astfel, astăzi, pe arena „Municipal” din Drobeta Turnu Severin, trupa lui Cârțu și Săndoi a primit replica ultimei clasate din seria a doua a eșalonului secund, FC Caransebeș, pe care a învins-o cu 2-1.

Scorul l-a deschis în minutul 39 Bogdan Vătăjelu, cu un șut de la 16 metri, C. Stoica a egalat după pauză, iar în ultimul minut Herghelegiu a adus victoria alb-albaștrilor, cu un șut în vinclu de la 20 de metri.

În toamnă, cele două  echipe s-au întâlnit în Cupa României, la Caransebeș, craiovenii câștigând tot cu 2-1, printr-un autogol și reușita lui Ferfelea, jucător trimis acum la echipa a doua.

Pe „Municipal”, Sorin Cârțu și Emil Săndoi au folosit echipa: Bălgrădean – Achim (63 Dumitraș), Frăsinescu (64 Kay), Acka (63 Izvoranu), Vătăjelu (64 Briceag) – Mateiu, Madson (61 Ivan), Brandan (64 Varga), Târnăcop (64 Sin) – Băluță, Nuno Rocha (64 Herghelegiu).

FC Caransebeș a jucat cu: Pascal – Cotiga, Goșa, C. Dinu, I. Stancu – F. Pârvu, Artean, Lupu, Stoica – Negoescu, Boștină. Au mai intrat: Coca, Birău, Manea, Barbu, Suru, Precup, Roman, Săulescu, Popa.

Publicat: 18 02. 2015, 19:28
Actualizat: 18 02. 2015, 19:29