Kamil Bilinski, atacantul polonez adus în pauza competițională de Flavius Stoican, a avut ieri parte de o reîntâlnire emoționantă. Fotbalistul de 24 de ani și-a întâmpinat soția și băiețelul de șase luni pe aeroportul Henri Coandă, dupa o perioadă lungă în care nu a avut familia lângă el, transferul la Dinamo ținându-l departe de cei doi.

Bilinski s-a aflat în mijlocul agitației generată de sosirea argentinienilor în vederea partidei de miercuri, 5 martie, contra României. Curios, fotbalistul de 24 de ani a urmărit sosirea acestora, dar a uitat complet de sud-americani în momentul în care soția a venit lângă el. Toți trei au pornit spre apartamentul pe care atacantul l-a închiriat pe perioada șederii în România.

Bilinski a semnat în iarnă un contract pe trei sezoane cu opțiune de prelungire. L-a impresionat pe Flavius Stoican în amicale, dar nu a jucat decât o repriză pentru Dinamo, în meciul pe care „câinii” l-au pierdut contra Viitorului Constanța (scor 1-2).

Publicat: 04 03. 2014, 08:33
Actualizat: 04 03. 2014, 13:14