FOTO | Așa a fost relansată partida de la Ovidiu. Cojocaru a reacționat târziu la ultima fază a primei reprize, după 45 de minute în care Viitorul a dominat

Așa cum Gică Hagi a declarat în multe rânduri, Viitorul a încercat să arate un joc plăcut ochiului, dar și agresiv în aceeași măsură, iar tactica le-a ieșit de minune campionilor României în prima repriză cu FCSB. „Puștii” lui Hagi au condus cu 2-0 până în finalul primei reprize, dar vicecampionii au redus din diferență la o fază la care apărarea a fost luată prin surprindere, iar Valentin Cojocaru a reacționat târziu.

Supergolul lui Vînă, dar și șutul din apropiere a lui Gavra au dus scorul la 2-0, după 36 de minute. Cu gândul mai mult la pauză, elevii lui Hagi au fost visători la una dintre ultimele faze ale primei reprize, iar FCSB a marcat.

La o fază prelungită de atac, Budescu a tras din prima cu stângul, minge a „tăiat” toată apărarea adversă și a ajuns la Man. Mijlocașul a șutat din prima cu piciorul drept, a înscris după ce și Cojocaru a atins balonul, dar mingea părea că se îndreaptă în afara spațiului porții. Totuși, în raportul observatorului, marcator al golului a fost trecut Man.

Publicat: 21 04. 2018, 22:03
Actualizat: 21 04. 2018, 22:04