Forma excelentă continuă: Astra – U Cluj 3-1! Ivanovski a marcat o dublă, Budescu a fost excelent

Giurgiuvenii au învins aseară pe U Cluj, scor 3-1, două dintre goluri fiind marcate în primele nouă minute

# Trupa lui Isăilă s-a obișnuit să marcheze, în campionat, la fiecare meci, peste trei goluri

Astra a intrat în Zodia Norocului. Defilează în Europa și se distrează în campionat. Ultima victimă: Universitatea Cluj. Toropiți de căldură, elevii lui Ionel Ganea n-au rezistat asaltului giurgiuvenilor nici măcar șase minute. Ajutat de centrarea lui Tembo, dar și de Dolha, Ivanovski a fost primul care și-a trecut numele pe ledurile tabelei (6). Șase metri, cap și gol. N-a fost timp irosit, Astra se grăbea spre Israel (la meciul cu Maccabi din play-off), iar Budescu o știa: șase metri, șut și bară (8).

A mai fost rost de-o încercare. Singur cu Dolha, Budescu a șutat sec din careu și „Ema” a fost pus la pământ (9). Două goluri în nouă minute, dar Astra nu era mulțumită. Lansat de Budescu, Ivanovski  l-a driblat fără probleme pe Dolha, reușind dubla (69). Găman a ținut morțiș să modifice tabela în 3-1 cu o minge deviată în propria poartă (79). Al nouălea meci consecutiv fără înfrângere.

12 goluri a marcat Astra în doar trei meciuri de Liga I, la fiecare partidă reușind să înscrie de cel puțin trei ori.