Florin Tănase, vizită de suflet în Bănie. Cu cine s-a întâlnit căpitanul FCSB înainte de meciul cu Universitatea Craiova | EXCLUSIV

Derby-ul Universitatea Craiova – FCSB s-a desfășurat duminică de la ora 20.15 pe arena „Ion Oblemenco”, iar echipa bucureșteană a reușit să învingă chiar în ultimul minut, cu scorul de 3-2.

Pentru căpitanul FCSB, Florin Tănase (26 de ani), vizita în Bănie a fost una specială, el venind să-şi vadă nepoţelul născut săptămâna aceasta. Una dintre surorile lui „Tase”, Dana, care este medic stomatolog, s-a stabilit la Craiova şi locuieşte chiar în preajma arenei „Ion Oblemenco”, iar joi a adus pe lume un băieţel, pe care l-a numit Florin, ca pe bunicul din partea tatăului și precum unchiul său, căpitanul de la FCSB.

Florin Tănase a fost învoit de Toni Petrea în preziua derby-ului cu Universitatea Craiova, pentru a-şi vedea nepoţelul la spital. „Tase” este şi el în aşteptarea primului copil, soţia sa, Medeea, fiind însărcinată.

Florin Tănase crede că FCSB a scos-o pe Universitatea Craiova din lupta pentru titlu

Florin Tănase s-a declarat mulțumit de victoria reușită în fața rivalei Universitatea Craiova, scor 3-2.

După această partidă, Florin Tănase a dat de înțeles că este de părere că Universitatea Craiova a ieșit din lupta pentru titlu, urmând ca până la final aceasta să se dea între FCSB și CFR Cluj.

„A fost un meci frumos pentru spectatori, pentru telespectatori. Am întâlnit o echipă care în a doua repriză a jucat fotbal. Prima repriză am controlat-o total. Cred că au avut niște situații foarte bune de a marca în repriza a doua. Și golul egalizator al lor a venit așa din nimic, pe o minge pierdută de mine. Per total, a fost un meci frumos și ne bucurăm de cele trei puncte.

(n.r. Ați scos-o pe Craiova din lupta pentru titlu?) Cred că da, le va fi foarte greu dacă CFR va câștiga (n.r. cu Academica Clinceni, în etapa curentă). Sperăm să o ținem pe aceeași linie și să ne câștigăm meciurile”, a declarat căpitanul FCSB.

După victoria din Bănie, FCSB a rămas pe locul 2 în clasament, cu 37 de puncte, fiind sub CFR Cluj (42 de puncte), dar peste FC Voluntari (29 de puncte) și Universitatea Craiova (28 de puncte).

Publicat: 29 11. 2021, 16:58