Florin Tănase, vedetă internațională! Golul căpitanului de la FCSB i-a lăsat cu gura căscată pe spanioli | VIDEO

Fotbalistii Florinel Coman,Florin Tanase si Dennis Man pot jcua la fcsb 2

Florin Tănase, căpitanul în vârstă de 25 de ani al lui FCSB, a înscris un gol senzațional în meciul cu FC Botoșani, scor 4-1, și i-a impresionat până și pe spanioli.

După ce a marcat întâi din penalty, în minutul 51, Florin Tănase a revenit, în minutul 71, cu un gol spectaculos în poarta lui FC Botoșani, de la mare distanță.

„Torpila” lui Florin Tănase l-a făcut pe Mihai Stoica, managerul general al lui FCSB, să își pună mâinile în cap. Reacția oficialului a fost surprinsă de camerele de luat vederi. VEZI AICI VIDEO

Florin Tănase, vedetă în Spania, după golul din FCSB – FC Botoșani

Golul fabulos al lui Florin Tănase a fost publicat și pe canalul oficial de știri al primei ligi din Spania. Ibericii au postat pe Instagram videoclipul cu reușita căpitanului de la FCSB și a stârnit reacții diverse precum „Madre mia!”.

„Cel mai frumos gol al etapei din Liga 1 îi aparține lui Florin Tănase”, au scris spaniolii de la La Liga Sports TV, pe Instagram.

Florin Tănase și Dennis Man, golgheteri în Liga 1

După zece etape disputate în Liga 1, Florin Tănase și Dennis Man sunt lideri în topul celor mai buni marcatori din Liga 1, cu câte 9 reușite.

Pe locul secund se clasează Dumitru Cardoso (Gaz Metan Mediaș) și Elvir Koljic (CS U Craiova), cu câte 6 goluri marcate.

Podiumul este completat de către Kevin Luckassen (FC Viitorul), cu 5 goluri înscrise în Liga 1.

Florin Tănase și Dennis Man au înscris fiecare atâtea goluri a marcat și rivala Dinamo, în total, în acest sezon al Ligii 1.

Publicat: 18 11. 2020, 21:05
Actualizat: 18 11. 2020, 21:14