Florin Tănase crede că FCSB a scos-o pe Universitatea Craiova din lupta la titlu: „Le va fi foarte greu!”

Brigada de arbitri formata din Alexandru Cerei, Horatiu Mircea Fesnic si Valentin Avram alaturi de capitanii Nicusor Silviu Bancu si Florin Lucian Tanase in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, duminica 28 noiembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Florin Tănase, căpitanul în vârstă de 26 de ani al lui FCSB, s-a declarat mulțumit de victoria reușită în fața rivalei Universitatea Craiova.

Universitatea Craiova și FCSB s-au întâlnit duminică seară, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, în cadrul etapei cu numărul 17 din Liga 1, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 3-2.

În urma acestui rezultat, FCSB s-a apropiat la cinci puncte de liderul CFR Cluj, care are însă cu un meci mai puțin disputat. Universitatea Craiova a rămas pe locul 4, la nouă puncte în spatele roș-albaștrilor.

După această partidă, Florin Tănase s-a declarat încântat de succesul obținut în Bănie și a dat de înțeles că este de părere că Universitatea Craiova a ieșit din lupta pentru titlu, urmând ca până la final aceasta să se dea între FCSB și CFR Cluj.

„A fost un meci frumos pentru spectatori, pentru telespectatori. Am întâlnit o echipă care în a doua repriză a jucat fotbal. Prima repriză am controlat-o total. Cred că au avut niște situații foarte bune de a marca în repriza a doua. Și golul egalizator al lor a venit așa din nimic, pe o minge pierdută de mine. Per total, a fost un meci frumos și ne bucurăm de cele trei puncte.

(n.r. Ați scos-o pe Craiova din lupta pentru titlu?) Cred că da, le va fi foarte greu dacă CFR va câștiga (n.r. cu Academica Clinceni, în etapa curentă). Sperăm să o ținem pe aceeași linie și să ne câștigăm meciurile.

Am avut o serie foarte bună cu Edi, îi mulțumim pentru perioada petrecută împreună. Sperăm să continuăm așa”, a spus Florin Tănase, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 28 11. 2021, 22:44