Florin Tănase, a șasea reușită a sezonului! Craiova, una dintre „victimele” favorite ale mijlocașului! Poziție la limită pentru jucătorul FCSB | FOTO&VIDEO

FCSB – Universitatea Craiova | După o primă repriză terminată la egalitate, 1-1, FCSB s-a dezlănțuit în repriza secundă. Unul dintre marcatori a fost Florin Tănase, care a înscris dintr-o poziție la limita offside-ului.

Panică la Craiova! Dennis Man, aproape de golul sezonului! Mirko Pigliacelli a fost salvat de transversală | FOTO

Răzvan Oaidă, cu o dublă, Dennis Man și Florin Tănase sunt marcatorii FCSB în meciul cu Universitatea Craiova. Tănase și-a trecut numele pe tabela Arenei Naționale în minutul 79, când scorul era 2-1 pentru gazde.

Florin Tănase a plecat dintr-o poziție la limita offside-ului și a înscris pe lângă Pigliacelli, în urma unei pase a lui Panțîru. (VIDEO AICI)

Universitatea Craiova este una dintre victimile favorite ale lui Florin Tănase în Liga 1. Mijlocașul a reușit al patrulea gol pentru FCSB contra oltenilor.

Este al șaselea gol al lui Florin Tănase în acest sezon de Liga 1. Mihai Stoica a aruncat cu sticla de apă de pământ în momentul în care Tănase a reușit să înscrie. (Captura foto Digi Sport)

Echipe de start:

FCSB: A. Vlad – Crețu, I. Cristea, Planic, Panțîru – Oaidă, Ov. Popescu, Tănase – D. Olaru – Man, Coman
Rezerve: Niga, Miron, L. Filip, Moruțan, Momcilovic, Ad. Petre, I. Vînă
Antrenor: Bogdan Vintilă

Faza zilei la FCSB – Universitatea Craiova: „Aseară eram la derby, azi suntem la un meci amical!” Mihai Pintilii a contestat deciziile lui Vintilă

Craiova: Pigliacelli – Martic, Bălașa, Cosic, Bancu – Nistor, Mateiu, Cicâldău – Bărbuț, L. Nițu, Mihăilă
Rezerve: L. Popescu, Dielna, Vătăjelu, Qaka, A. Ivan, Koljic, Baiaram
Antrenor: Corneliu Papură

Stadion: „Arena Națională” (București)
Arbitru: Istvan Kovacs // A1: Vasile Marinescu; A2: Valentin Avram

Publicat: 08 03. 2020, 22:27
Actualizat: 08 03. 2020, 22:30