Flavius Stoican dă vina pe arbitraj pentru înfrângerea din campionat: „Asta m-a întrebat asistentul după meci”

Pandurii Târgu Jiu a pierdut, vineri, scor 3-1, meciul jucat la Severin cu ACS Poli Timișoara, iar la finalul partidei antrenorul Flavius Stoican s-a declarat nemulțumit de maniera de arbitraj a brigăzii conduse de Sebastian Colțescu.

În urma acestui rezultat, ACS Poli Timișoara a acumulat 17 puncte și a urcat pe locul patru în clasamentul din play-out, în timp ce Pandurii Tg. Jiu a căzut pe locul de baraj, șase, cu 16 puncte. După fluierul de final, la flash-interviu, tehnicianul Flavius Stoican și-a spus nemulțumirile legate de arbitraj, susținând că cel mai tare l-a nemulțumit prestația arbitrului asistent.

„Am început meciul bine, am avut o prima repriză foarte bună, cu ocazii de gol, o circulație bună a balonului, chiar dacă în unele momente am avut doar posesie, fără progresie. Într-adevăr, după pauză am primit acel cartonaș roșu și cred eu că apoi ne-am retras un pic, au venit și acele greșeli personale și totul s-a dus de râpă.

Nu știu dacă am ceva să-i reproșez domnului Colțescu, cât am ceva să-i reproșez asistentului.În minutul 20 și ceva, când a dat penalty, nu a fost penalty. A fost un fault în afara careului, l-a pus el în careu. Chiar el m-a întrebat după meci cu ce a influențat rezultatul. Cum să dai penalty într-o situație din asta? Că eu azi aveam câteva milioane primă, 30 de milioane, și puteam să pierd banii. Și i-am pierdut, dar e adevărat că nu din cauza lui”, a spus Stoican la Dolce Sport.

Publicat: 07 04. 2017, 21:16
Actualizat: 07 04. 2017, 21:17