Final dramatic în duelul românilor din Serie A! Cum s-a terminat meciul în care Ionuț Radu și Radu Ștefan au fost adversari

Genoa, echipa portarului român Ionuț Radu, s-a impus în fața lui Lazio, la care Radu Ștefan a fost titular, scor 2-1, iar „grifonii” ajung la patru meciuri consecutive fără înfrângere în Serie A.

Ionuț Radu (21 de ani) a fost titular la Genoa și a încasat un gol de la Milan Badelj, cu un minut înainte de pauză. Mijlocașul croat a realizat o combinație rapidă cu Ciro Immobile și l-a învins pe portarul român cu un șut din mijlocul careului.

În repriza secundă, gazdele au revenit în joc și au reușit să obțină egalarea în minutul 75. În urma unei faze confuze în careu, paraguayanul Antonio Sanabria a înscris. Genoa a obținut toate cele trei puncte la chiar ultima fază importantă a jocului, când fundașul Domenico Criscito a prins un șut foarte bun din afara careului, mingea a lovit bara și a intrat în poarta lui Strakosha.

În urma acestui rezultat, Genoa își continuă forma bună și se află pe locul 13 în Serie A, cu 28 de puncte. De partea cealaltă, Lazio, echipa lui Radu Ștefan, este pe poziția a șaptea, cu 38 de puncte.

Publicat: 17 02. 2019, 19:43
Actualizat: 17 02. 2019, 19:44