FE-NO-ME-NAL! Ce a reușit Denis Alibec în primele 31 de minute ale meciului cu Astra | FOTO

Denis Alibec a reușit cu Astra cel mai bun meci al său de la transferul la FCSB. Internaționalul român a jucat doar 37 de minute, timp în care a reușit însă două goluri și un assist superb.

Alibec este cel mai inspirat transfer făcut de FCSB în acest sezon. Atacantul de 26 de ani a venit în iarnă și a fost în această perioadă cel mai bun jucător din lotul lui Laurențiu Reghecampf. Însă în meciul cu fosta sa echipă a fost imperial. Mai întâi, Alibec a deschis scorul dintr-un penalty scos de Momcilovic, în minutul 10.

Apoi, în minutul 27, a ieșit din nou la rampă. Atacantul FCSB-ului a tras la poartă, mingea a fost respinsă de portarul Astrei, a ajuns tot la Alibec, care a înscris în poarta goală. În minutul 31, Alibec a ridicat din nou publicul în picioare. La o fază spectaculoasă construită de jucătorii lui Reghecampf, Alibec a trimis o „rabona” către Tănase, care a făcut 3-0.

Alibec a acuzat însă dureri la aductori și a fost schimbat în minutul 37 cu Gnohere.

Publicat: 06 04. 2017, 21:18
Actualizat: 06 04. 2017, 21:30