FCU Craiova – FC Argeș 1-0, Live Video Online. Oaspeții își pot lua adio de la play-off-ul Ligii 1

Andrea Compagno si Costinel Andrei Tofan in meciul de fotbal dintre FC Arges si FC U Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, sambata 11 septembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

FCU Craiova a obținut prima victorie de la revenirea lui Nicolo Napoli!

În Bănie, nou-promovata a învins-o cu 1-0 pe FC Argeș.

Unicul gol al meciului de duminică a fost reușit de Sidibe, în minutul 60.

FCU Craiova – FC Argeș 1-0

Min. 78: OCAZIE FC U CRAIOVA! Compagno șutează pe lângă poartă din afara careului.

Min. 60: GOOOOL FC U CRAIOVA! Sidibe înscrie din fața porții.

Min. 46: Începe repriza secundă.

Min. 31: OCAZIE FC U CRAIOVA! Baeten trage puternic, dar nu o face pe spațiul porții.

Min. 21: OCAZIE FC U CRAIOVA! Sidibe trimite cu capul puțin pe lângă poartă.

Min. 3: Oltenii au posesia în startul meciului.

Min. 1: A început partida!

Vezi AICI cele mai importante faze Live Video Online!

FCU Craiova s-a înclinat în prima etapă din acest an pe terenul Farului Constanța, scor 2-3. Oltenii au făcut o primă repriză dezastruoasă la Ovidiu, însă în partea a doua a jocului au punctat de două ori și nu au mai primit niciun gol, fiind la un pas de a da lovitura în minutele de prelungire. Oltenii lui Nicolo Napoli speră că vor reuși să părăsească terenul neînvinși după jocul cu formația din Pitești, astfel încât să se păstreze la o distanță considerabilă față de ultimele două clasate Dinamo și Academica Clinceni.

De cealaltă parte, oaspeții au moralul ridicat după ce în runda inaugurală a lui 2022 au reușit să treacă de Dinamo cu 2-1. Elevii lui Andrei Prepeliță încep această etapă de pe locul 8 al clasamentului și speră în continuare că la finalul sezonului regular vor fi pe loc de play-off.

Echipele de start

FCU CRAIOVA 1948: R. Popa – Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Asamoah, V. Achim – Baeten, Sidibe, Van Durmen – Cl. Bălan
Rezerve: Mogoșanu, Paramatti, S. Bușu, C. Albu, V. Pop, Marquet, Ondaan, Bauza, Compagno
Antrenor: Nicolo Napoli

FC ARGEȘ: Greab – Tofan, Turda, J. Miguel, Latovlevici – Meza Colli, I. Șerban II, Rainov – Said, Arias, Ișfan
Rezerve: F. Croitoru, Viana, Cr. Dumitru, Dobrosavlevic, Mușat, Dumitrașcu, Honciu, Palic, Fatai
Antrenor: Andrei Prepeliță

Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti) / A1: Marinescu Vasile (Bucureşti); A2: Necula Mihaita (Bucureşti)

Publicat: 30 01. 2022, 18:30
Actualizat: 30 01. 2022, 18:54