FCSB, victorie în amicalul cu Astra Giurgiu! Claudiu Keșeru și Valentin Gheorghe au marcat | FOTO

FCSB a profitat de pauza competițională datorată meciurilor jucate de echipa națională a României în preliminariile CM 2022 și a jucat o partidă de verificare cu Astra Giurgiu.

Edi Iordănescu a dorit ca formația roș-albastră să joace un meci amical în pauza competițională pentru a pune la punct mai multe detalii, iar elevii săi nu l-au dezamăgit.

Trupa „roș-albastră” s-a impus cu scorul de 2-1 împotriva celor de la Astra Giurgiu, echipă care joacă în eșalonul secund din România, iar noile transferuri făcute de FCSB au impresionat.

FCSB, victorie în amicalul cu Astra Giurgiu

Valentin Gheorghe și Claudiu Keșeru au fost titularizați de Edi Iordănescu în meciul amical jucat de FCSB împotriva celor de la Astra Giurgiu, scor 2-1, iar aceștia au înscris cele două goluri ale vicecampioanei României.

Valentin Gheorghe a deschis scorul în minutul 16, în timp ce Claudiu Keșeru a majorat avantajul după doar cinci minute. Singurul gol al formației din eșalonul secund a fost înscris de către Dragoș Gheorghe în minutul 29.

Iată echipa folosită de Edi Iordănescu în amicalul FCSB – Astra Giurgiu 2-1: Straton – Crețu, Vinicius, Miron, Haruț – Cristea, Oaidă, Ov. Popescu – Dumiter, Keșeruu, Gheorghe.  În repriza secundă au mai fost introduși pe teren Ivan Mamut, Coza, Șerbănescu, Ardelean și Târnovanu.

Claudiu Keșeru în amicalul FCSB – Astra 2-1. Sursă foto: Facebook FCSB

FCSB, două victorii în 7 meciuri

După cele șapte meciuri jucate în sezonul 2021 – 2022 din Liga 1, FCSB se află pe locul 8 în clasament, cu 9 puncte, la egalitate cu FC Voluntari. Formația roș-albastră a bifat două victorii, trei remize și două înfrângeri, iar golaverajul este 9 goluri primite și 9 date.

Pentru FCSB urmează derby-ul cu Dinamo, duminică, 19 septembrie, de la ora 21.00, în etapa a 8-a din Liga 1, iar partida este Live Video Online pe www.prosport.ro și la TV pe Digi Sport, Look Sport Plus și Telekom Sport.

Publicat: 04 09. 2021, 14:03