FCSB-istul care a bătut recordul în materie de bere: „Au stat până la 7 dimineața, a băut vreo 18!” Ce s-a întâmplat imediat după

În ziua în care a lansat un atac furibund la adresa lui Mircea Rednic, Marius Șumudică (47 de ani) a făcut o dezvăluire interesantă despre o noapte de pomină pe care Junior Morais și colegii săi de la Astra au avut-o înaintea unui meci jucat și câștigat cu Dinamo, scor 4-2, în penultima etapă a sezonului 2015/2016.

Pentru a-l „calma” pe Rednic, Șumi i-a adus aminte „Puriului” de o partidă jucată imediat după e Astra a câștigat primul ei titlu din istorie. La Giurgiu, cu Alibec, autor al unui gol și a două pase decisive, băieții lui Șumudică s-au impus cu 4-2 într-un meci care mai conta doar pentru palmares, dar care, acum, contează mult pentru fostul atacant din Giulești.

Iar Junior Morais, marcator al unui gol, a avut o evoluție excepțională în ciuda faptului că băuse cu mult peste limita admisă la una dintre petrecerile de sărbătorire a titlului: „Și i-am bătut și când au băut până la 7 dimineața. Băuse Morais vreo 18 beri săracul, și a dat și gol. Mai bine ciocul mic, Mircică, vezi-ți de treaba ta. Și nu mai vorbi nici de Luțu, nici de Șumudică, nici de Dică”, i-a transmis Șumudică, vineri, antrenorului de la Dinamo.

În meciul la care face referire Șumi, Antun Palic a deschis scorul în minutul 16, Junior Morais a egalat, Vali Lazăr a marcat pentru 2-1, dar în repriza a doua Alibec și dubla lui Ioniță i-au adus lui Șumudică o nouă victorie superbă la finalul unui parcurs istoric pentru giurgiuveni.

Publicat: 09 11. 2018, 10:34
Actualizat: 09 11. 2018, 10:35