FC Voluntari – Universitatea Craiova, 3-1! Duel senzațional: Ilfovenii i-au dominat pe olteni și au întrerupt seria de victorii pentru Laurențiu Reghecampf

Meciul de fotbal dintre FC Voluntari si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, vineri 18 martie 2022. © FOTO:Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES

FC Voluntari și Universitatea Craiova s-a jucat în etapa a doua a play-off-ului din Liga 1. Meciul a fost transmis în format Live Video Online pe www.prosport.ro, iar la TV a fost în direct pe posturile Digi Sport 1, Telekom Sport și Look+.

Minutul 91: Final! Victorie pentru FC Voluntari!

Minutul 73: GOOOOL, FC Voluntari! Adam Nemec mărește diferența pe tabelă! Oltenii, dominați de echipa din Voluntari!

Minutul 67. GOOOOL, FC Voluntari! Ilfovenii trec din nou în avantaj pe tabelă după o fază fixă finalizată de Ricardinho.

Minutul 64. GOOOOL, Universitatea Craiova! Brazilanul Gustavo egalează din careu după o acțiune superbă a oltenilor.

Minutul 52: Mirko Pigliacelli apără excelent un șut din careu al lui Marcelo Lopes!

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 7. AUTOGOL pentru Universitatea Craiova! Screciu marchează în propria poartă și ilfovenii trec în avantaj

Minutul 1. Start Joc.

FC Voluntari și-a atins deja obiectivul principal în acest sezon, reușind, după mulți ani de zile în care a evitat retrogradarea în urma meciurilor de baraj, să se califice în play-off-ul Ligii 1. Ilfovenii au debutat cu stângul în această fază a campionatului, fiind învinși în prima rundă cu 3-1 pe terenul liderului CFR Cluj. Antrenorul Liviu Ciobotariu a recunoscut că echipa și-a îndeplinit obiectivul principal, dar a dat asigurări că elevii lui vor încerca să le pună probleme tuturor adversarelor din play-off.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova țintea titlul în acest sezon, însă trofeul este, înaintea acestei runde, la o distanță de 11 puncte – atât cât are avans liderul CFR Cluj. Oltenii sunt, însă, foarte aproape de ocupanta poziției secunde a clasamentului, FCSB, de care o despart numai patru „lungimi”. În prima etapă din play-off, Universitatea Craiova nu a stat la discuții cu FC Argeș, de care a trecut cu un sec 3-0.

FC Voluntari – Universitatea Craiova

Vezi AICI toate fazele Live Video Online!

Echipele de start:

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)
Arbitru: Barbu Marian (Făgăraş) / A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare)

Publicat: 18 03. 2022, 18:26
Actualizat: 18 03. 2022, 22:31