FC U Craiova – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1, în etapa a 15-a din Liga 1 | Meci decis în doar două minute! Cele două echipe rămân la egalitate de puncte

Jeremy Huyghebaert si (S) Dominik Kovacic (D), de la FCU Craiova 1948, lupta pentru balon cu Kevin Luckassen (C), de la Sepsi OSK in meciul de fotbal din etapa a XV-a a Ligii 1, disputat pe stadionul Complex Sportiv Craiova din Craiova, sambata, 6 noiembrie 2021. REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

FC U Craiova și Sepsi Sfântu Gheorghe s-au întâlnit sâmbătă seara, în Bănie, în cadrul etapei cu numărul 15 din Liga 1 și au remizat, scor 1-1.

Oltenii au deschis scorul în minutul 51, când Compagno a trimis cu capul pentru Bălan, iar acesta a șutat la colțul lung, din interiorul careului mic.

Bucuria oltenilor nu a durat însă prea mult. Luckassen a restabilit egalitatea în minutul 57, după o centrare foarte bună a lui Achahbar. Astfel, Luckassen a stabilit rezultatul acestei partide, 1-1.

În urmă acestui rezultat, FC U Craiova și Sepsi Sfântu Gheorghe rămân la egalitate de puncte, 14, pe locurile 13, respectiv 12.

FINAL: FC U Craiova – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1

• Au marcat: Bălan ’55 / Luckassen ’57

Min. 90+3: Final de meci în Bănie!

Min. 89: Schimbare la Sepsi: iese Luckassen, intră Bojic.

Min. 79: Dublă schimbare la FC U Craiova: ies Van Durmen și Albu, intră Raicea, respectiv Bauza.

Min. 72: Mută și Craiova: ies Bălan și Sidibe, intră Achim, respectiv Ondaan.

Min. 70: Dublă schimbaere la Sepsi: ies Achahbar și Bărbuț, intră Chuncukov, respectiv Ashkovski.

Min. 62: Dublă schimbare la Sepsi: intră Golofca și Aganovic, ies Păun și Ștefănescu.

Min. 57: GOOOL SEPSI! Luckassen restabilește egalitatea cu un șut din fața careului mic, după o centrare foarte bună a lui Achahbar.

Min. 55: Van Durmen îl faultează pe Bărbuț și vede cartonașul galben.

Min. 51: GOOOL FC U CRAIOVA! Compagno trimite cu capul pentru Bălan, iar acesta șutează la colțul lung, din interiorul careului mic, și deschide scorul în Bănie!

Min. 49: Bălan este sancționat cu cartonașul galben, după un fault asupra lui Eder.

Min. 46: S-a reluat partida!

Min. 45+2: Pauză în Bănie!

Min. 45+1: Ocazie uriașă pentru Sepsi! După o centrare a lui Achahbar, Mitrea trimite cu capul din fața careului mic, însă Popa respinge eroic și trimite în corner.

Min. 43: Albu îl faultează pe Achahbar și vede și el cartonașul galben.

Min. 42: Păun îl faultează pe Bălan la centrul terenului și vede cartonașul galben.

Min. 32: Dimitrov centrează în careu de pe partea dreaptă, dar Asamoah respinge atent cu capul.

Min. 18: Bărbuț centrează puternic în careu, însă Popa respinge în corner.

Min. 14: Bușu îl faultează pe Păun și arbitrul acordă lovitură liberă pentru Sepsi.

Min. 1: A început partida!

ECHIPELE DE START:

FC U CRAIOVA: 31. Popa – 2. R. Negru, 4. Kovacic, 5. Huyghebaert, 23. Bușu – 77. Asamoah, 8. D. Albu, 30. Van Durmen – 51. Sidibe, 33. Compagno, 9. Bălan
REZERVE: 22. Cobrea, 6. Vl. Achim, , 10. Bauza, 14. Miuțescu, 15. Blidar, 16. Vl. Pop, 17. Raicea, 27. Ondaan, 88. Marquet,
ANTRENOR: Dan Dumitru Vasilică

SEPSI: 33. Niczuly – 88. Dimitrov, 92. Ninaj, 3. B. Mitrea, 20. A. Dumitrescu – 14. Eder, 6. N. Păun, 10. Achahbar – 21. Bărbuț, 42. Luckassen, 11. M. Ștefănescu
REZERVE: 12. Began, 4. Tincu, 15. Ashkovski, 22. N. Tamaș, 23. Chunchukov, 27. Ispas, 27. Aganovic 90. Golofca, 91. Bojic
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Stadion: „Ion Oblemenco”
Arbitru: Haţegan Ovidiu (Arad) / Asistenți: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti), Danşa Ciprian Florin (Satu Mare)

Publicat: 06 11. 2021, 22:23
Actualizat: 06 11. 2021, 22:24