FC Brașov, victorie cu Cernomoreț Odessa

FC Brașov a cîștigat, cu 2-1 (0-0), al doilea meci amical din cadrul turneului din Antalya, disputat în compania ucrainienielor de la Cernomoreț Odessa.

Brașovenii au deschis scorul în minutul 53, prin Surdu, Lutsenko a egalat 19 minute mai tîrziu, iar Sburlea a adus Victoria în minutul 84.

Tehnicianul “stegarilor”, Răzvan Lucescu, a folosit următoarea echipă: Stelea (Kajcsa, min. 70) – Voicu, Abrudan (Oros, min. 70) , Bogdan Niculae (Nae Constantin, min. 28), Cristian Ionescu (Ezequias, min. 70) – Roman, Paulo Adriano (Ilyes, min. 70) , Mateiu (Măldărășanu, min. 70) , Senin (Cristescu, min. 70) – Hadnagy, Surdu (Buga, min. 70).

Ucrainienii au avut și un jucător eliminat, pe Bondarenko, în minutul 67, dar  brașovenii au permis ca să fie înlocuit de un coechipier. În primul amical din Turcia, FC Brașov a pierdut, 0-1, cu Șahtior Donețk. Brașovenii mai de disputat în Anatyla alte două partide de verificare, cu două ecipă din Kazahstan, pe 16 februarie cu FC Kaizar și pe 18 februarie cu FC Taraz. “Stegarii” se vor întoarce în țară pe 20 februarie.

Publicat: 14 02. 2009, 18:42
Actualizat: 14 02. 2009, 18:43