FC Botoșani a pierdut primul amical din Austria

FC Botoșani a jucat aseară primul meci amical din cantonamentul din Austria. Echipa antrenată de Costel Enache a fost învinsă cu scorul de 3-1 de către formația albaneză Kukesi.

Botoșănenii au deschis scorul în debutul partidei prin argentinianul Esteban Ciaccheri, dar albanezii au egalat după numai 5 minute. În minutul 37, albanezii au marcat din nou iar la pauză conduceau cu 2-1. În partea secundă, tot Kukesi a reușit să marcheze, din penalty. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1 în favoarea albanezilor iar pentru FC Botoșani urmează un amocal cu Dinamo Kiev, meci programat sâmbătă după amiaza.

• FC Botoșani: Cobrea – Patache, Miron, Plămadă, Mușat – Cucu, Bordeianu, L. Fulop – Serediuc, Ciaccheri, Buș.
  • Rezerve: Pap, Avram, Burcă, Golofca, Juncanaru, Moruțan, Popa, Roman, Târșa, Ungurulan, Tincu
Publicat: 28 06. 2017, 08:08
Actualizat: 28 06. 2017, 08:09