FC Botoșani a învins AC Wolfsberger, scor 1-0, într-un meci amical

FC Botoșani a învins, marți, cu scorul de 1-0, echipa austriacă de primă ligă AC Wolfsberger, într-un meci de pregătire disputat în Austria.

Unicul gol a fost marcat de Cătălin Golofca, în minutul 57 al întâlnirii. Aceasta a fost prima victorie înregistrată de FC Botoșani sub comanda lui Costel Enache. În primele două meciuri din Austria, FC Botoșani a cedat, scor 1-3, cu albanezii de la Kukesi și a remizat, 1-1, cu Dinamo Kiev.

FC Botoșani: Cobrea – Ungurușan, Burcă, Miron, Serediuc – Bordeianu, Cucu, Moruțan – Golofca, D. Popa, L. Buș. Antrenor: Costel Enache.

În repriza secundă, FC Botoșani a arătat în felul următor: Pap – Patache, Plămadă, Tincu, Mușat – Bordeianu, Târșa, Fulop – Roman, Ciaccheri, Golofca.