Fază controversată cu Colțescu în prim plan la Viitorul – CFR

Viitorul – CFR Cluj, meci din runda inaugurală a Ligii 1, a avut din prima repriză o fază controversată.

În minutul 33 al meciului de pe stadionul din Ovidiu, fundașul dreapta al echipei lui Hagi, Hodorogea, a luat o acțiune pe cont propriu din aripa dreaptă, a pătruns în careu, iar Lucian Goian, fundașul oaspeților, a ieșit să-l blocheze. Hodorogea l-a driblat cu un gest tehnic fin, Goian nu a schițat vreun gest, dar jucătorul lui Hagi a căzut și Sebastian Colțescu a dictat 11 metri. Reluările oferite de Digisport, canalul care transmite partida, au arătat că nu a existat niciun contact între Hodorogea și Lucian Goian. Elevii lui Francisc Dican au protestat fără efect, iar Florin Cernat a marcat lejer în poarta lui Traian Marc, reducând din diferență, 1-2.

Publicat: 11 07. 2015, 19:11
Actualizat: 11 07. 2015, 19:12