Faza care a APRINS derby-ul CFR – Dinamo! Filip: „Și jucătorii lor spun că nu a fost penalty! Nu dau nume!”

CFR Cluj s-a impus în fața lui Dinamo, scor 1-0, după un meci echilibrat și tensionat, încheiat de gazde cu două eliminări. Faza care a încins cel mai mult spiritele s-a petrecut în prima repriză, în minutul 36, când centralul George Găman a indicat penalty după un presupus henț al lui Nedelcearu. Culio a transformat și a înscris astfel singurul gol al partidei.

Dinamoviștii au protestat vehement în momentul în care Găman a indicat punctul cu var, dar și după meci. Căpitanul Steliano Filip a declarat că inclusiv jucători ai CFR-ului i-au spus că penalty-ul a fost acordat incorect.

„Au spus și unii jucători de la CFR, care erau la încălzire, dar nu pot să dau nume, ca nu e corect, au spus ca nici vorbă de penalty. E păcat, pentru că am făcut un meci mare azi, un meci bun, păcat că nu am reușit să băgăm mingea în poată„, a declarat Steliano Filip la Dolce Sport.

Publicat: 11 08. 2017, 09:16
Actualizat: 11 08. 2017, 09:17