Farul – Austria Viena 1-2

FC Farul a pierdut a patra partidă amicală disputată în cadrul cantonamentului de la Kaprun, Austria. „Marinarii" s-au înclinat în fața echipei Austria Viena cu scorul de 1-2. Golul constănțenilor a fost marcat de Marius Nae în minutul 44.

FC Farul a pierdut a patra partidă amicală disputată în cadrul cantonamentului de la Kaprun, Austria. „Marinarii” s-au înclinat în fața echipei Austria Viena cu scorul de 1-2. Golul constănțenilor a fost marcat de Marius Nae în minutul 44.

Ion Marin a folosit următoarea echipă: Curcă – Farmache, Barbu, Pătrașcu, Maxim – Băcilă, Voiculeț, Pârvu, Nae – Gerlem, Nanu

În repriza secundă au mai evoluat: Mendy, Păcuraru, Roberto Iancu, Fatai, Chico și Tibor Moldovan

Oficialii constănțeni încearcă acum să perfecteze un amical cu Krilia Sovietov Samara, partidă ce ar urma să se dispute vineri. Ultimul amical din cadrul stagiului de pregătire austiac are loc sâmbătă și va opune echipei de pe litoral pe Dnepr Dnepropetrovsk.