Farul a învins la Slavia Sofia

Echipa de pe litoral s-a impus în cea de a treia partidă amicală disputată în cantonamentul din Antalya. Farul a învins cu scorul de 2-1 formația bulgară Slavia Sofia.

Golurile „marinarilor” au fost marcate de Chico în minutul 50 și Alibec în minutul 70.

FC Farul: Vlas – Băcilă, Barbu, Pahor, Julio – Voiculeț, Larie, Rusmir, Cristocea – Chico, Gosic. Au mai evoluat Mățel, Alibec, Fatai și Păcuraru.

Julio este un fundaș stânga de 27 de ani din Paraguay, sosit în probe la echipa de pe litoral. Ion Marin încearcă să aducă un jucător pe acest post ce a rămas descoperit după plecare lui Florin Maxim la FC Timișoara.

În precedentele două întâlniri amicale din Antalya, Farul a încheiat la egalitat cu Sigma Omoluc (0-0) și Tatran Preșov (1-1).

Următorul joc al constănțenilor este programat pe 15 februarie cu Spartak Trnava (Slovacia, locul 3 în prima ligă).