Farul a bătut Unirea Slobozia

Marinarii au câștigat a patra partidă de verificare disputată la Constanța în această iarnă. Echipa antrenată de Ion Marin s-a impus în fața divizionarei a treia, Unirea Slobozia, cu scorul de 4-2 după ce la pauză a fost condusă cu 2-1.
Golurile constănțenilor au fost marcate de Alibec (19), Daniel Florea (69) și Gosic (48, 73).
În această iarnă, FC Farul a mai disputat jocuri amicale cu Delta Tulcea (7-4), CSM Medgidia (9-3) și Cerno More Varna (4-4).

În prima repriză, Ion Marin a folosit următorul „11”: Curcă – Băcilă, Pahor, Pătrașcu, Mendy – Matei, Rusmir, Teekloh – Gerlem, Chico, Alibec.
În partea a doua au evoluat: Vlas – Păcuraru, Larie, Barbu, Lăzărescu – Durbac, Henry, Mansur – Fatai, D Florea, Gosic.

Echipa de pe litoral pleacă sâmbătă dimineață în Antalya unde are prochramate cinci meciuri amicale cu Sigma Olomouc, Tatran Preșov, Slavia Sofia, Spartak Trnava și Arka Gdynia.