Fără miză, dar cu nervi. Mediaș – Rapid 1-1. VIDEO REZUMAT

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 11 poze

Gaz Metan și Rapid au terminat la egalitate (1-1), după un meci în care s-a jucat fotbal doar în prima repriză

Mulțescu a început cu patru atacanți în primul „11″ decis să distrugă o echipă care își trăiește ultimele clipe din Liga I. Oamenii din ofensivă s-au călcat mai mult în picioare însă, iar Eric (2) și Munteanu (12) au trecut pe lângă gol. Rapid a avut eficacitate maximă și a înscris la primul contraatac mai periculos. Herea (foto) a înscris, singur cu Pleșca (18). A fost 1-1 la pauză după ce Nicandro a marcat cu capul din lovitura liberă a lui Eric (44). În partea a doua, tensiunea a crescut, dar ocaziile importante s-au rărit. Gazul a atacat cu disperare golul victoriei, dar fără prea mult succes, iar Rapidul a mai încurcat o echipă în drumul spre liga secundă.

Herea a marcat aseară al 8-lea gol în acest campionat, fiind golgheterul detașat al Rapidului

Portarul Rapidului, Drăghia a bifat al doilea meci ca titular din acest campionat

Rapid a venit la Mediaș după 4 etape în care reușise doar un punct

350 de giuleșteni au fost prezenți la jocul de la Mediaș, cu toate că echipa va retrograda la finalul sezonului

Rapidul a fost aproape să nu poată face deplasarea la Mediaș, cei 4.000 de euro necesari deplasării fiind plătiți abia miercuri de omul de afaceri Virgil Dumitru

UPDATE: ECHIPELE DE START

MEDIAȘ: Pleșca – Radovic, Frăsinescu, Markovic, Buzean – Nicandro – A. Muntean, Eric, Vitinho, Llullaku – Bawab

Rezerve: Greab – Zaharia, Muth, Todea, F. Bravo, Gașpar, V. Negru
Antrenor: Gigi Mulțescu

RAPID: Drăghia – I. Voicu, Abrudan, Oros, M. Stoica – N. Grigore, E. Dică – A. Ioniță II, Pancu, Herea – Ciolacu

Rezerve: Mișa – Fl. Matei, A. Coman, Păun, A. Ioniță I, M. Martin, Mardare
Antrenor: Marian Rada

Arbitru: Florin Marcu (Oradea) Asistenți: Ciprian Danșa (Oradea) și Andrei Constantinescu (București)