EXCLUSIV Un nou scandal în fotbalul românesc!** Vasluiul ar putea pierde meciul cu Petrolul la „masa verde”! Cum vrea Dinamo să le „fure” 3 puncte moldovenilor

Vaslui s-a impus la Ploiești, cu 2-1, după ce la pauză „lupii galbeni” conduceau prin euro-golul marcat de Buhuși în minutul 17. Oaspeții au întors meciul în cea de-a doua repriză, prin reușitele lui Wesley (’63) și Nicușor Stanciu (’89).

Mijlocașul în vârstă de 18 ani a venit la Vaslui în 2011, după ce a evoluat timp de trei sezoane la Unirea Alba Iulia.

Se pare însă că situația internaționalului de tineret este însă una problematică. „Câinii” de gând să depună plângere la Comisia de Soluționare a Litigiilor, învinuindu-l de Nicușor Stanciu pentru dublă semnătură cu Vaslui și cu Dinamo.

În cazul în care „câinilor” li se va da dreptate, Vasluiul va pierde meciul cu Petrolul cu 3-0, la masa verde.

Războiul Vaslui – Dinamo are antecedete

Nu este prima oară când Dinamo și Vaslui caută dreptate la comisiile abilitate, în cazul lui Srgian Luchin, moldovenii fiind cei ce l-au acuzat pe jucător de dublă semnătură cu cele două cluburi. De cealaltă parte, dinamoviștii au ajuns la TAS în „cazul Marius Constantin”, jucător ce a evoluat pentru vasluieni în victoria din tur contra bucureștenilor (3-1), în ciuda faptului că fundașul nu ar fi avut drept de joc, conform spuselor „câinilor”. Clubul lui Porumboiu a scăpat în acel proces de pedeapsa cerută de alb-roșii: pierderea meciului cu 3-0.

Publicat: 04 03. 2012, 22:15
Actualizat: 04 03. 2012, 22:39