EXCLUSIV Tatu și Popa vor efectua un RMN! Au șanse mici să joace în următorul meci din campionat!

Steaua a pierdut meciul cu Schalke, scor 0-3, dar a pierdut și doi oameni în confruntarea din Germania. Leandro Tatu și Adrian Popa au ieșit accidentați de pe teren, iar cei doi au șanse minime să joace în partida de campionat cu Botoșani.

Leandro Tatu a fost introdus în minutul 60 de Laurențiu Reghecampf, dar antrenorul stelist a fost nevoit să-l înlocuiască în minutul 73 cu Adrian Cristea. Lui Tatu i-a recidivat o accidentare mai veche din zona lombară după un duel la mijlocul terenului.

Adi Popa a ieșit pe final de meci, accidentat, și și-a lăsat echipa în 10 oameni deoarece Steaua efectuase toate modificările. Popa a primit o lovitură oarbă în zona coapsei, iar după meci nu putea să pună piciorul în pământ.

Cei doi fotbaliști vor efectua un RMN, dar chiar și în eventualitatea în care testele au un rezultat pozitiv, Reghecampf îi va menaja pentru partida cu Botoșani.

Publicat: 19 09. 2013, 13:06
Actualizat: 19 09. 2013, 13:16