EXCLUSIV | Ofertă concretă din Spania pentru unul dintre „copiii” lui Hagi! Meciul cu FCSB l-ar putea propulsa în La Liga

Jocurile bune făcute de Cristi Ganea în ultima vreme și convocarea la națională l-au așezat pe fundașul stânga al Viitorului pe lista unor cluburi importante din Europa. S-a vorbit de Anderlecht, apoi s-a vehiculat interesul celor de la Malaga, club ce activează în LaLiga. Spaniolii au trimis de curând o ofertă concretă către gruparea lui Hagi, suma înaintată fiind de 400.000 de euro.

Ganea (25 de ani) a fost titular integralist cu Armenia (1-0), în preliminariile CM, și a jucat 70 de minute în amicalul cu Chile (3-2). Aseară, împotriva FCSB (1-0 pentru Viitorul) a făcut din nou un meci foarte bun, trimițând din nou extrem de periculos din lovitură liberă, în minutul 58. El a înscris două goluri senzaționale în acest sezon, cu execuții a la Roberto Carlos, unul împotriva lui Gaz Metan, în Liga 1, iar celălalt împotriva ciprioților de la Apoel Nicosia, în preliminariile Champions League, care a fost și golul victoriei constănțenilor.

Din informațiile care au apărut în presă, Hagi ar cere 600.000 de euro. Ganea este monitorizat și de alte cluburi din Spania.

Publicat: 10 09. 2017, 10:58
Actualizat: 10 09. 2017, 11:12