„Eu sunt hunter! L-am ochit și am așteptat” Hagi, despre transferul iernii făcut de Viitorul. Jucătorul „vânat” timp de ȘASE ani de Rege

Gheorghe Hagi împlinește astăzi 52 de ani și e un antrenor fericit, după ce jucătorii Viitorului i-au făcut cadou o victorie în partida cu Dinamo, ce îi desprinde pe constănțeni cel puțin temporar la 5 puncte de locul 2, ocupat în prezent de Steaua.

Trupa lui Andone a deschis scorul în prima repriză, prin Nistor, însă Hagi a reușit să întoarcă meciul după pauză, prin două schimbări extrem de inspirate. I-a trimis pe teren pe Neluț Roșu și Florinel Coman, iar ambii au fost decisivi. Primul a pasat pentru golul de 1-1, reușit de Boli, în timp ce Coman a înscris golul victoriei.

Adus să-l înlocuiască în echipă pe Răzvan Marin, Neluț Roșu a poate fi revelația Viitorului în 2017, iar Hagi a dezvăluit că l-a „vânat” pe fostul mijlocal Concordiei Chiajna timp de șase ani.

„Eu sunt hunter (en. trad – vânător). L-am văzut pe Neluț Roșu acum șase ani, când am jucat contra lui. E născut în 1993, dar juca la grupa de 1991. L-am ochit, am așteptat să devină liber și acum l-am luat„, a declarat Hagi după partida cu Dinamo.

Publicat: 05 02. 2017, 15:45
Actualizat: 05 02. 2017, 15:46