Eroul meciului cu Steaua, exclus la prima gafă!** Ilie Stan a găsit vinovatul pentru eșecul de la Târgu Jiu

Concordia Chiajna a pierdut meciul din deplasare, cu Pandurii (2-1), după ce a condus încă din minutul 2, după reușita lui Wellington. Gorjenii au egalat prin Voiculeț în minutul 40, iar Maxim a adus victoria cu reușita din minutul 67, după ce în prealabil gazdele rataseră mai multe ocazii uriașe. Totuși, înfrângerea l-a enervat la culme pe Ilie Stan, care nu și-a vărsat furia doar în direcția arbitrului Dragoș Istrate, ci și înspre portarul Florin Niță.

În opinia tehnicianului, goalkeeperul se face vinovat la golul lui Voiculeț, intervenind imprecis la un șut cu pământul de la mare distanță. De aceea, Ilie Stan a luat decizia de a-l exclude definitiv din lot pe Niță, fotbalist care de abia revenise în prima echipă chiar la meciul cu Pandurii.

Eroul meciului din Cupă, cu Steaua, în care a scos două din loviturile de departajare ale roș-albaștrilor, fusese trimis la echipa secundă chiar după acel joc din cauza faptului că nu dorise să își prelungească angajamentul. În meciurile cu Petrolul (0-0) și CFR (1-2), Niță nu a fost nici măcar pe bancă, dar cu două zile înainte de meciul de la Târgu Jiu a fost rechemat la prima echipă de Ilie Stan, deși situația sa contractuală nu se schimbase.

Acum, după evoluția din meciul cu Pandurii, nici nu se va mai pune problema unei prelungiri de contract, portarul fiind anunțat că nu mai face parte din planurile primei echipe.

Publicat: 20 11. 2012, 17:33
Actualizat: 20 11. 2012, 17:40