Eroul Concordiei a povestit cum a marcat în poarta lui Niță: „M-am demarcat bine, l-am păcălit pe Moke”. Reacția lui Neluț Roșu după o victorie mare a Chiajnei

Sâmbătă seară, pe sinteticul de la Chiajna, Concordia a reușit să pună capăt unei serii de nouă meciuri fără victorie în fața Stelei și a câștigat cu 1-0, după un gol reușit de Neluț Roșu în minutul 23.

Fără un antrenor principal pe bancă, ilfovenii au reușit să ajungă la 16 puncte în Liga 1, iar la finalul partidei Neluț Roșu a ținut să sublinieze că echipa sa mai are nevoie de puncte, a povestit cum a înscris golul de la mijlocul primei reprize și i-a acordat o mare parte din credit lui Răzvan Grădinaru, omul care a pasat decisiv: „Ne bucurăm că am reușit să spargem gheața cu Steaua și să luăm trei puncte. Fotbalul este un sport de echipă, fiecare jucător trebuie să dea totul, să arate că poate rămâne în primul 11 și, de ce nu, să rămână acolo până la finalul campionatului. Avem nevoie să facem puncte, dacă ne uităm în clasament nu e chiar OK pentru noi.

Dacă vă uitați pe reluare, cred că m-am demarcat bine, l-am păcălit pe Moke și am înscris. Sunt foarte fericit că am reușit să marchez și să câștigăm. Grădinaru a făcut 60% din gol, eu am făcut doar 40%”, a spus Roșu, la microfonul Dolce Sport.

Publicat: 19 11. 2016, 21:09
Actualizat: 19 11. 2016, 21:10