Erou la Severin, Vojnovic laudă adversarii: „Pandurii joacă cel mai frumos fotbal din România”. Ce spune despre o posibilă confruntare cu Steaua în „sferturi”

Introdus de Mircea Rednic la pauză, croatul Alioșa Vojnovic a adus calificarea lui Dinamo în sferturile de finală ale Cupei României, înscriind, în minutul 90, golul victoriei alb-roșilor la Severin, unde dinamoviștii s-au impus cu 3-2.

La finalul meciului, Vojnovic, fostul căpitan al echipei din Ștefan cel Mare, a vorbit despre golul marcat în ultimul minut, despre jocul mai bun în repriza a doua, dar și despre posibilitatea de a întâlni Steaua în sferturi: „Cred că băieții au jucat bine în prima repriză. Singurul lucru pe care l-am schimbat în repriza a doua a fost că am împins jocul mai mult spre poarta lor. A ieșit bine pentru noi, rămânem în această competiție, care reprzintă o șansă la un trofeu pentru noi. Am văzut că Gnohere a șutat, am fost puțin norocos că mingea a ajuns la mine. Sunt satisfăcut, mă bucur că am adus victoria. Pandurii a jucat foarte bine cu Steaua, trebuie să-i felicităm, pentru că joacă cel mai frumos fotbal din România.  Da, de ce nu? Meciurile cu Steaua sunt speciale pentru fani. Nouă, ca fotbaliști, ne plac astfel de partide. Ar fi bine să jucăm cu ei în sferturi”, a declarat mijlocașul croat.

Publicat: 28 10. 2015, 22:53
Actualizat: 28 10. 2015, 22:54