Eric, la primul gol pentru Viitorul! Victorie clară pentru campioana României într-un amical cu Dacia Unirea Brăila

FC Viitorul a învins, miercuri, divizionara secundă Dacia Unirea Brăila, cu scorul de 5-0, într-un meci amical disputat pe stadionul „Central” din Ovidiu.

În prima repriză, constănțenii au folosit echipa a doua a clubului și au marcat de două ori prin Jallow Momodou, în minutul 18, și Mircea Manole, în minutul 20. După pauză, au intrat pe teren jucători de la prima echipă și Viitorul a mai punctat în trei rânduri prin Vlad Morar, în minutele 63 și 77, și Eric de Oliveira, în minutul 80.

Au evoluat pentru FC Viitorul, în prima repriză: Tordai – Boboc, Leca, Piciu, Perju – B. Vasile, Kofi, Neniță – Cioablă, Momodou, Manole.

Repriza a doua: Tordai – Rădoi, Ghiță, Hodorogea, Vînă – Ciobanu, Mladen, Dumitrescu – Eric, C. Ene, Morar. Au mai intrat: Sabangeanu, Crînganu, Căpușă, Acasandrei.

Publicat: 19 07. 2017, 22:20
Actualizat: 19 07. 2017, 22:21