„Era afectat, nu trebuia să se întâmple asta”. Anunțul îngrijorător al oltenilor: „Ne-am văzut limitele”

Președintele U Craiova, Marcel Popescu, a recunoscut superioritatea CFR-ului în meciul din Supercupa României în fața lui U Craiova, de pe stadionul Ion Oblemenco.

Campioana României a câștigat primul titlu al noului sezon după golul lui Culio dintr-un penalty comis de Răzvan Popa, jucător despre care Marcel Popescu susține că e destul de afectat: „Ne-a lipsit șansa la faza lui Mitriță. În mod normal, acolo era gol. Consider că nu ne-au fost cu nimic superiori și că a fost un examen, un trofeu pe care l-a câștigat CFR. Am învățat din acest meci că nu e suficient să fii mai spectaculos, trebuie să fii mai pragmatic. Asta e, strângem rândurile, urmează campionatul. CFR-ul din repriza a doua mi s-a părut mai puternic. Intrarea lui Omrani a schimbat datele problemei, e un jucător care merită să se bată cluburile pentru el. A fost o imprudență, Răzvan Popa era afectat, a fost o lipsă de concentrare la o fază care nu trebuia să se întâmple în careu”, a declarat oficialul oltenilor pentru DigiSport.

Marcel Popescu a recunoscut, indirect, că se simt plecările lui Screciu, Gustavo și Băluță, dar că echipa va arăta mult mai bine în curând: „Era suficient să fie 1-0 la Mitriță și meciul era schimbat radical. CFR a închis jocul în prima repriză, cu excepția unei faze din minutul cinci sau șase nu au avut nicio ocazie. Dar rezultatul nu e pe ocazii, e pe gol. Ne-am văzut limitele, le avem. Este de lucru, dar probabil că săptămâna viitoare vom fi mai puternici, pentru că ne-au lipsit Martic și Rossi. Era un trofeu care genera energie și bucurie, dar nu e un capăt de țară”, a adăugat oficialu Craiovei.

Publicat: 14 07. 2018, 23:07
Actualizat: 14 07. 2018, 23:08