EMOȚIONANT! Alexe a ieșit din „TUNEL”:** gol în numele tatălui, după 182 de zile! „Mereu cu gândul la tine, TATA!”

Marius Alexe a deschis scorul pentru Dinamo în minutul 30 al partidei de la Chiajna.  Întrat într-un con de umbră din cauza decesului fulgerător al tatălui său, jucătorul „câinilor” nu reușise să marcheze în 2012, dar a spart gheața în partida cu Concordia, când l-a învins Niță cu o lovitură de cap, după o centrare perfectă a lui Pulhac.

Imediat după gol, vârful dinamovist a scos un tricou negru, pe care se afla imprimată o poză cu tatăl său și a făcut mai multe semne spre cer. Momentul a fost cu adevărat emnoționant, atacantul de 22 de ani izbucnind în plâns imediat după gol.

În repriza secundă Alexe a realizat „dubla”, după ce a transformat un penalty obținut tot de el.

182 de zile trecuseră de la ultima reușită a lui Alexe în Liga I. Decarul „câinilor” marcase în victoria obținută de Dinamo în etapa 10, cu Ceahlăul, scor 5-0.

Publicat: 16 04. 2012, 22:19
Actualizat: 16 04. 2012, 22:42