Emil Săndoi știe ce nu merge la Chindia: „Asta își spune cuvântul!”. Reacția celor de la UTA, după punctul smuls în prelungiri

Emil Sandoi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Chindia Targoviste si UTA Arad, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul central al Centrului National de Fotbal de la Buftea, sambata 13 februarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 8 poze

Chindia Târgoviște și UTA Arad au remizat, scor 1-1, iar antrenorii celor două echipe au oferit reacții la cald după această partidă.

Meciul dintre Chindia Târgoviște și UTA Arad s-a disputat la Buftea, în cadrul etapei cu numărul 23 din Liga 1, iar arădenii au egalat în prelungiri, prin golul marcat de către Erico.

Pentru Chindia Târgoviște a punctat Daniel Popa, în minutul 30, reușind astfel cel de-al șaselea său gol în acest sezon al Ligii 1.

Emil Săndoi și Alin Pânzaru, după Chindia – UTA 1-1

Emil Săndoi este de părere că lipsa de experiență a jucătorilor săi și-a spus cuvântul, motiv pentru care aceștia nu au reușit să țină de rezultat și să își adjudece toate cele trei puncte.

„Un meci echilibrat, totuși, cu un plus pentru noi. Cred că am fost mai periculoşi în faţa porţii. Este o lipsă de experienţă pe care o avem, probabil că asta îşi spune cuvântul şi în faţa porţii, câteodată şi pe fază defensivă”, a spus Emil Săndoi, după meci, potrivit Telekom Sport.

Laszlo Balint, aflat în izolare din cauza infectării cu COVID-19, a fost înlocuit pe banca tehnică de către antrenorul secund Alin Pânzaru. Acesta a explicat cum a reușit UTA Arad să smulgă un punct din deplasarea de la Buftea.

„E un spirit pe care îl avem şi l-am arătat în multe jocuri. Avem un aplomb de final bun, dacă l-am aduce şi pe începuturile de joc rezultatele şi punctele adunate ar fi mult mai bune şi mai mari. Noi am arătat că indifierent de echipele pe care le-am întâlnit că putem mai mult. O să încercăm să adunăm cât mai multe puncte şi poate poziţia va fi una în primele şase”, a spus Alin Pânzaru.

După această întâlnire, Chindia Târgoviște și UTA Arad se află la egalitate de puncte în clasament, 29 la număr, pe locurile 7, respectiv 8.

Publicat: 13 02. 2021, 18:34
Actualizat: 13 02. 2021, 18:35