Emil Săndoi, dezamăgit și îngrijorat după eșecul cu CS Mioveni: „Chunchukov e desfigurat!”

Emil Sandoi reactioneaza in meciul de fotbal dintre CS Mioveni si Chindia Targoviste, contand pentru Play-out-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, luni 21 martie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Emil Săndoi, antrenorul echipei Chindia Târgoviște, s-a arătat dezamăgit după înfrângerea cu CS Mioveni.

Meciul dintre CS Mioveni și Chindia Târgoviște s-a disputat luni seară, în cadrul etapei a doua din play-out-ul Ligii 1, iar trupa lui Alex Pelici a învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Bogdan Rusu, în minutul 40.

La finalul acestei partide, Emil Săndoi a încercat să explice eșecul elevilor săi și a pus golul primit pe seama unei greșeli „de copii și juniori”.

Emil Săndoi, dezamăgit și îngrijorat după CS Mioveni – Chindia Târgoviște

În prima etapă din play-off, Chindia Târgoviște a remizat cu FC U Craiova, scor 0-0, iar echipa lui Emil Săndoi ocupă locul 12, cu 19 puncte, la un punct deasupra celor de la CS Mioveni, aflați pe primul loc de baraj.

„Am luat gol pe o greșeală impardonabilă. Chiar am încercat să transmitem portarului să joace într-o anumită zonă. Din păcate, el a încercat să joace în cu totul și cu totul altă zonă. Dintr-o greșeală impardonabilă… Trebuia să avem un jucător pe post de fundaș central și puteam să rezolvăm foarte ușor faza și să evităm golul. Cred că în a doua repriză am intrat mai bine, dar parcă nu a fost ziua noastră. Parcă totul a fost împotriva noastră astăzi.

Mă îngrijorează (n.r. că nu a câștigat niciun meci în primele două etape din play-out), dar pe undeva am avut ocazii și puteam să facem diferența. Aici sunt mai nemulțumit. La Chunchukov e o problemă, pentru că are un hematom foarte mare, e desfigurat. E bine că vine și această pauză”, a spus Emil Săndoi, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 21 03. 2022, 22:55
Actualizat: 21 03. 2022, 22:58