Emil Grădinescu, critici dure pentru Gigi Becali! Comparația fabuloasă făcută de comentator, după schimbările făcute în meciul UTA – FSCB: „Până și o turmă de oi e condusă de cioban. Asistăm la un faliment”

Emil Gărdinescu, comentatorul  de la Partida UTA Arad – FCSB, a avut o reacție dură la adresa lui Gigi Becali, după ce patronul echipei roș-albastre a decis să facă trei schimbări la sfârșitul primei reprize.

Schimbările au venit după ce FCSB a primit gol la jumătatea primei reprize.

În minutul 34, FCSB a făcut nu mai puțin de trei modificări, în condițiile în care echipa condusă de Dinu Todoran n-a putut să pună deloc în pericol poarta gazdelor, iar UTA conducea pe tabelă cu scorul de 1-0.

Cristea, Dumiter și Oaidă au fost schimbați, iar în locul lor au intrat Olaru, Coman și Cordea. Până și jucătorii au fost uimiți de faptul că trebuie să părăsească terenul în număr atât de mare.

După efectuarea schimbărilor, Emil Grădinescu l-a făcut praf pe Gigi Becali.

„Până și o turmă de oi e condusă de cioban, nu de proprietarul oilor. Îl lași să-și facă treaba, apoi te uiți câtă brânză și lapte ți-a adus ciobanul. Asistăm la un faliment managerial, Becali își sabotează jucătorii”, a spus acesta.

Și George Dobre, unul dintre comentatorii de la Digisport ai meciului de la Arad a criticat mutarea lui Gigi Becali.

„Schimbările se fac ca la Football Manager, dar aici te joci cu sufletele și carierele jucătorilor”, a fost reacția lui George Dobre, unul dintre comentatorii meciului de la Arad.

„Crezi că îl interesează asta?” Aceasta a fost replica lui Dan Ștefănescu, care s-a referit la Gigi Becali și felul în care patronul de la FCSB se implică în tactica roș-albaștrilor.

Publicat: 01 08. 2021, 23:18
Actualizat: 01 08. 2021, 23:33