Eliminarea șoc la CFR Cluj în meciul cu FCSB! Mateo Susic, intrare groaznică la Darius Olaru! Jucătorul roș-albaștrilor a ajuns la spital | VIDEO

Fundașul de la CFR Cluj Mateo Susic (31 de ani) a avut o intrare nefericită în derby-ul cu FCSB, asupra lui Darius Olaru, iar arbitrul a fost nevoit să îi acorde cartonașul roșu.

CFR Cluj – FCSB se joacă pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, în etapa a 5-a din play-off-ul Ligii 1, sezonul 2021 – 2022, Live Video Online pe www.prosport.ro.

În urma intrării, la scorul de 0-0, în prima repriză, jocul a fost oprit pentru câteva minute, iar Darius Olaru a fost scos de pe teren șchiopătând, cu ajutorul medicilor.

Eliminarea șoc la CFR Cluj în meciul cu FCSB! Mateo Susic, trimis la vestiare de Istvan Kovacs după o intrare groaznică la Darius Olaru

Ambele echipe au terminat primele 45 de minute cu câte 10 oameni pe teren. Toni Petrea nu a dorit să facă nicio schimbare până la pauză, iar Darius Olaru nu a mai putut continua. Conform Orangesport.ro, jucătorul de la FCSB a ajuns la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

• Vezi aici VIDEO cu accidentarea lui Darius Olaru

Eliminarea lui Susic a venit în momentul în care jucătorii echipei bucureștene încercau să spargă apărarea de la CFR Cluj, Darius Olaru, Octavian Popescu și alți jucători ai vicecampioanei punând o presiune puternică pe fundașii formației din Gruia.

Publicat: 17 04. 2022, 21:28
Actualizat: 17 04. 2022, 23:04