Eliminare halucinantă în Liga I. Cristi Balaj a lăsat cu gura căscată un stadion întreg. Ce s-a întâmplat

În minutul 80 al partidei dintre Pandurii Târgu Jiu și ACS Poli, la scorul de 0-1, a avut loc poate cea mai stupidă fază a etapei a 29-a din Liga I.

Antrenorul bănățenilor, Dan Alexa, a efectuat o schimbare post pe post, tânărul Himcinschi pentru golgheterul Szabolcs Szekely. Acesta nu s-a grăbit însă la ieșirea din teren și a fost nevoie de „intervenția” fundașului gorjenilor, Iulian Mamele, care l-a escortat pe atacant spre linia de margine.

Mamele (dreapta) a fost victima excesului de zel de care a dat dovadă arbitrul Cristi Balaj

Arbitrul Cristi Balaj nu a fost de acord cu gestul fotbalistului gazdelor, chiar dacă nu fusese implicată vreo duritate, și i-a acordat acestuia cartonașul galben. Din nefericire, pentru Mamele a fost al doilea, după cel încasat în minutul 38, astfel că a fost eliminat chiar într-un moment când gorjenii se chinuiau să găsească drumul spre golul egalizator.

Surpriză? Ultima RĂ‚ZGÂNDIRE a lui Traian Băsescu, după presiunile străzii. „Nu sunt unul care să trăiască DESPRINS”