Egal sub Tâmpa

FC Brașov a terminat la egalitate, 1-1 (1-0), meciul amical disputat la Brașov, în compania colegei din Liga 1, Internațional Curtea de Argeș. Alexandru Pițurcă a deschis scorul în minutul 16, cu un șut de la 10 metri, iar oaspeții au egalat cu 3 minute înainte de final, prin Menassel. „Stegarii" au ratat și un penalty în minutul 56, prin Chipciu. Cei doi tehnicieni, Viorel Moldovan, respectiv Ștefan Stoica, au folosit următoarele echipe: FC Brașov: Kajcsa (min. 46, Mincă) - Oros, Abrudan (min. 63, Senin), B. Niculae, C. Ionescu - Cristescu (min. 63, C. Munteanu), Măldărășanu, Nene (min. 63, Ilyes), Chipiciu - Pițurcă (min. 75, Dedu), Hadnagy (min. 63, Zaharia); Internațional: Popa (min. 46, Pampea) - Matei, Ciucur, Izvoranu, Filip - Ionescu, Vezan, Itu, Menassel - Voiculeț, Andelkovic (min. 63, Abdul). Viorel Moldovan a mai folosit în repriza a doua și 4 juniori de la centrul de profil al clubului: Drăgan, Crețulescu, Lita și Livadariu. „A fost un meci de pregătire, ne-am încărcat puțin bateriile. Am făcut un joc bun în prima repriză, dar partea a doua nu mi-a plăcut, nu a fost ceea ce am vrut eu. Dar cred că oboseala și-a spus cuvîntul pentru că am făcut câte două antrenamente. Avem mulți jucători cu probleme medicale, dar sperăm să-i avem apți începând de săptămâna viitoare", a spus Viorel Moldovan la finalul meciului. FC Brașov și Internațional sunt la al doilea amical într-o lună, după ce, în septembrie, brașovenii s-au impus cu 2-0. Altfel, argeșenii vor juca sâmb
FC Brașov a terminat la egalitate, 1-1 (1-0), meciul amical