Edi Iordănescu, suspendat ca în Liga 1! INCREDIBIL: Jucătorii de la Pandurii au „ieșit din stadion”, la pauză, să vorbească cu antrenorul. Răduț: „E important că am reușit să vorbim”

Astra – Pandurii 0-0. Moment inedit la pauza partidei de la Giurgiu, când oficialii gorjeni au găsit o soluție prin care să dribleze suspendarea primită de Edi Iordănescu, iar tehnicianul a ținut o ședință cu jucătorii la pauza meciului în afara stadionului. Iordănescu a fost surprins în timp ce dădea indicații chiar în afara arenei, lângă o ușă ce dădea spre parcarea arenei. Cât de corectă a fost intervenția suspendatului Iordănescu urmează să decidă comisiile FRF.

Mihai Răduț a recunoscut momentul imediat după meci.

„Puteam să câștigăm, dar nu am reușit. Am avut câteva ocazii, dar nu am reușit să înscriem. Sunt echipe bune în play-off. Puteam să facem mai multe și nu mai avem prea mari șanse la primul loc. E normal să fie mai bine cu un antrenor pe bancă, Am jucat cu un om în plus și trebuia să facem totul pentru a câștiga. Am avut ocazii singur cu portarul și trebuia să marcăm.

Am vorbit în afara stadionului… Sunt lucruri de vestiar care nu se spun.  Important e că am reușit să vorbim cu dânsul și ne-a transmis anumite lucruri pe care să le facem. Din păcate nu le-am pus pe toate în practică și am reușit doar un egal. Astra e o echipă bună, e pe primul loc! Vreau să câștige titlul cea mai bună echipă, care merită cel mai mult și să meargă în preliminariile Champions League și chiar în grupe”, a declarat Răduț după meci.

Publicat: 05 04. 2016, 21:33
Actualizat: 05 04. 2016, 21:34