Edi Iordănescu a făcut egal cu locul secund din Cehia. Târgu Jiu – Sparta Praga 1-1

Formația Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Sparta Praga, locul 2 în Cehia, într-un meci disputat miercuri, în cantonamentul din Spania, informează contul oficial al clubului.

Wellington a deschis scorul, din penalty, în minutul 17, iar Zahustel a egalat, în minutul 62.

Echipa folosită de Edward Iordănescu în meciul cu Sparta Praga: Lazar, Ungurușan, Vasco Fernandes, Pițian, Acsinte, Pleașcă, Răuță, Ciucur, Nicoară, Nistor, Wellington.

Formația Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, sâmbătă, pe stadionul Los Barrios, cu scorul de 2-1, de echipa germană TSV 1860 Munchen. În primul meci din Spania, echipa gorjeană a pierdut, scor 0-1, cu Karsruher SC.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 27 01. 2016, 21:17
Actualizat: 27 01. 2016, 21:18