„E un sezon ratat pentru noi!** Sperăm să prindem UEFA!”

Jucătorul Dorin Goian a declarat, vineri, la finalul derbiului Steaua – Dinamo, încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), că doar prin calificarea în grupele Cupei UEFA se mai poate salva ceva dintr-un sezon ratat pentru formația sa.

"A fost o partidă dificilă, împotriva unui adversar foarte bun. Normal că nu ne pică bine când luăm gol pe final, dar ăsta e fotbalul. Cred că noi am fi meritat victoria, chiar dacă nu am avut o evoluție prea bună și nu ne-am creat mai multe ocazii de gol. Bineînțeles că nu a fost spectacol în teren, pentru că la un asemenea meci, cu o asemenea miză, antrenorii și jucătorii s-au gândit în primul rând la punctele puse în joc.  În ultimele patru etape, toate echipele din față se vor întâlni între ele și nu se știe ce se va întâmpla. Se poate spune că este un sezon ratat pentru noi, pentu că după atâția ani în care am jucat în Liga Campionilor și în care am avut evoluții bune în cupele europene, acum șansele sunt mici să mai intrăm în cea mai importantă competiție. Totuși, noi sperăm să intrăm în Cupa UEFA, să ne calificăm în grupe și acolo mai putem salva ceva din acest sezon", a spus Goian, care va fi suspendat pentru partida din etapa a XXXI-a, în care Steaua va întâlni echipa Rapid.

Echipa Steaua București a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susținut, vineri, pe teren propriu, în compania formației Dinamo București, în derbiul etapei a XXX-a a Ligii I, în urma golurilor marcate de Eric Bicfalvi, în minutul 83, pentru Steaua, respectiv Claudiu Niculescu, în minutul ’87, pentru Dinamo.

Publicat: 09 05. 2009, 00:20
Actualizat: 09 05. 2009, 00:24