După Fedele și Meza Colli, încă un jucător al Craiovei are probleme. Jucătorul care îi dă mari bătăi de cap lui Devis Mangia

Universitatea Craiova va fi lipsită pentru aproximativ o lună de zile de servicile fundașului dreapta Ivan Martic (28 de ani). Helveto-croatul a suferit o ruptură musculară în primele minute ale partidei cu Astra (scor 1-0), din prima etapă a play-off-ului, fiind schimbat înainte de pauză cu Radoslav Dimitrov. De altfel, bulgarul rămâne soluția de bază pe acest post pentru Devis Mangia, după ce Ștefan Vlădoiu și Florin Borța au fost împrumutați la Dunărea Călărași, respectiv Petrolul.

Antrenorul italian mai poate apela și la reprofilarea lui Marius Briceag, care a mai jucat fundaș dreapta într-un meci de anul trecut, la Giurgiu, dar și în mandatul lui Gigi Mulțescu la Universitatea.

Echipa din Bănie a mai suferit o criză în acel flanc defensiv la începutul sezonului, când Dimitrov și Martic au fost indisponibili.

Helveto-croatul Martic (28 de ani) a evoluat în acest sezon în 20 de meciuri din campionat, dar nu are în cont vreun gol sau un assist.

Alți doi străni ai Universității Craiova, Matteo Fedele și Cesar Meza Colli, au fost excluși din lot recent pentru probleme de disciplină.

Publicat: 13 03. 2019, 11:08
Actualizat: 13 03. 2019, 11:09