Dunărea Călărași – Sepsi 0-3. Echipa lui Dan Alexa trăiește șoc după șoc

Dunărea Călărași – Sepsi 0-3 (Nouvier 19, Simonovski 53, 56)

• Sepsi: Niczuly – Rodrigues, Diarrassouba, Jovanovic, Ștefan – Rus, Karnitski – Nouvier, Vașvari, Tandia – Simonovski
  • Rezerve: Fejer, Velev, Sato, Mensah, Drăghici, Hadnagy, Ursu

Minutul 90+2 Final!

Minutul 56 GOOOOOOL Sepsi! Simonovski înscrie din nou, din interiorul careului.

Minutul 53 GOOOOOL Sepsi! Simonovski înscrie un gol superb, în stilul lui Arjen Robben.

Minutul 45+1 A început repriza secundă.

Minutul 45+1 Finalul primei reprize.

Minutul 19 GOOOOOL Sepsi! Nouvier a înscris din doar câțiva metri, după mai multe greșeli în apărarea Dunării!

Minutul 1 A început partida!

Dunărea Călărași vrea să-și ia revanșa în fața lui Sepsi OSK, după înfrângerea drastică suferită de nou-promovată în tur, scor 3-0. Acum, Dan Alexa va încerca să spargă gheața și să câștige, după ce nu a mai făcut-o din septembrie.

De cealaltă parte, Sepsi vine după înfrângerea de pe teren propriu, scor 1-0, cu Botoșani, la Sfântu Gheorghe.

Dunărea Călărași se află pe locul 12 în campionat, cu 17  puncte, în timp ce Sepsi se află pe locul 7, cu 27 de puncte acumulate.

Publicat: 16 12. 2018, 15:52
Actualizat: 16 12. 2018, 15:53